2016 11 27 1 INTAKAS2016 m. lapkričio 27 d. 19.00 val. Vilniaus kongresų rūmuose įvyksVilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio koncertas „Intakas“ skirtas pagerbti ilgamečio meno vadovo Vido Aleksandravičiaus atminimą. Koncerte skambės V. Aleksandravičiaus kūryba, bus atlikti kompozitorių V. Bartulio, A. Martinaičio, J. Juozapaičio kūriniai, bus parodyti mini paveikslai iš V. Aleksandravičiaus režisuotų renginių.

Jonas Vidas Aleksandravičius, miręs 2014 m. lapkričio 4 d., buvo muzikantas, kompozitorius, dirigentas, renginių režisierius, ilgametis Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio meno vadovas (1972–2007). Vadovas buvo parengęs daugiau kaip 15 koncertinių programų, sukūrė daugiau kaip 20 kūrinių lietuvių liaudies instrumentų orkestrui, chorui, kaimo kapelai, vienas iš liaudies muzikos festivalio „Skamba, skamba kankliai“ iniciatorių, festivalio režisierius (1973–1985), Baltijos šalių studentų dainų šventės „Gaudeamus“ scenarijaus autorius, švenčių režisierius (1974–1988), Pasaulio lietuvių dainų švenčių Ansamblių vakaro meno vadovas, vyr. režisierius (1994).

Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis ¬– vienas garsiausių ir labiausiai vertinamų tautinio meno skleidėjų Lietuvoje. Tai seniausias studentų tautinio meno ansamblis, skaičiuojantis 76-erius gyvavimo metus. Ansamblio programose galima pamatyti daug tradicinių liaudies kūrybos elementų. Autentiškos dainos ir  melodijos naujai suskamba moderniose aranžuotėse, šiuolaikinių kompozitorių kūriniuose. Šokių savitumas atsiskeldžia stilizuotose choreografinėse kompozicijose. Universiteto ansamblis – pastovus Pasaulio lietuvių dainų švenčių, Pabaltijo studentų dainų švenčių „Gaudeamus“ dalyvis, ,,Aukso paukštės“ apdovanojimo ir konkurso ,,Kadagys“ laimėtojas 2010 m. Ansamblis visad jaunas – vienus studentus keičia kiti, ansambliečio kelią pasiryžę praeiti garbingai. Kiekviena karta žiūrovams atiduoda visą savo širdį, puošia atliekamus kūrinius profesionalumu bei nuoširdumu.

Bilietus galima įsigyti bilietailt logo 2 01 kasose ir tinklalapyje.

Koncertą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vidas Aleksandravičius