Vidas Pinkevičius Pieta 1992 aliejus drobė 85 x 100 cmKaip skambėtų paslaptingų vargonų garsų pagalba kuriama muzikinė istorija apie Kristaus motinos Marijos kančias po kryžiumi?

Šeštadienį, vasario 20 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Stabat Mater“.

Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, koncerto pagrindą sudarys spontaniškai kuriama vientisa muzikinė poema grigališkojo choralo sekvencijos „Stabat mater“ temomis.

„Vargonų muzikos mylėtojai spalvingų meditacijų pagalba išgirs muzikinę istoriją, kurioje atsiskleis visas Gavėnios laikotarpiui tinkantis poetinis kančios pasaulis.“ – pasakojo vargonininkas.

„Didžiausi Lietuvoje VU Šv. Jonų bažnyčios vargonai leidžia kurti tikras muzikines drobes, kurių metu klausytojai savo vaizduotėje gali regėti tuos garsus atspindinčius vaizdus.“ – žadėjo menininkas.

„Kai kurie vargonų muzikos mylėtojai mano improvizacijų mėgsta klausytis užsimerkę – taip jie tarsi atsijungia nuo aplinkos, kurioje vyksta koncertas. Tačiau ir žiūrint, specialus vargonų apšvietimas išryškina jų ypatingą ornamentiką, tampančia patirties dalimi, juo labiau, kad renginio metu atsukti į vargonus suolai leidžia tai padaryti.“ – mintimis dalinosi V. Pinkevičius.

Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną, kurį kiekvienas vargonų muzikos mylėtojas gali prenumeruoti el. paštu www.vargonininkai.lt.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

Bilietai parduodami BILIETAI LT

Daugiau informacijos: