Brevis 1502015 m. liepos 25 d. 18 val. Vilniaus šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono g. 12), koncerte „Dramma per musica. XXI a. vokalinės miniatiūros“, choras „Brevis“ (meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venislovas) atliks naujausią programą – penkias šiuolaikinių kompozitorių vokalines miniatiūras. Kūrinių autoriai – šiuo metu Druskininkuose reziduojantys šiuolaikinės muzikos kūrėjai iš Austrijos ir Jungtinės Karalystės. Lietuviško dvelksmo įneš kompozitoriaus Jono Jurkūno naujas kūrinys.

Koncertą inicijavo Lietuvos kompozitorių sąjunga, nuo 2011 metų Druskininkuose organizuojanti Tarptautinę menininkų rezidenciją DAR (Druskininkai Artists‘ Residence), kurioje jau pabuvojo per 60 svečių iš įvairių Europos šalių. Programos tikslas – supažindinti užsienio menininkus su Lietuvos kultūra, gamtos grožiu, žmonių svetingumu. Į Druskininkų kūrybos ir poilsio namus kviečiami įvairių sričių menininkai – kompozitoriai, dailininkai, rašytojai, muzikos atlikėjai, tarpdisciplininio meno kūrėjai. Vyksta kūrybinės dirbtuvės, koncertai, susitikimai. Kuriami tarptautiniai meniniai projektai, performansai, instaliacijos.

DRAMMA PER MUSICA Plakatas A3 01Šiuo metu Druskininkuose gyvena keturi pasaulinį pripažinimą pelnę menininkai, specialiai šiam koncertui kūrę kompozicijas mišriam chorui. Kompozitorius, improvizuotojas, muzikos kritikas Stephenas Chase iš Jungtinės Karalystės išgirdo lietuvišką greitakalbę, pagal kurią sukūrė kompoziciją „Pakopa“. Austrų kompozitorius, klarnetininkas, žurnalistas ir pedagogas Renaldas Deppe parašė trijų dalių kompoziciją „...tie, kurie sėja ašarodami, pjaus džiūgaudami: tie, kurie repuos džiūgaudami, pakils į... (grigališki akompanimentai lietuviškoms pelkėms)“. Teatro menininkė, kompozitorė, improvizuotoja, gamtos mylėtoja ir puoselėtoja Camilla Saunders (Cancantata), gyvenanti Velse, kūrinyje „Tapsmas“ papasakos savosios tapatybės evoliucijos istoriją. Austrų kompozitorius Klausas Langas koncertui parašė mįslingą, vienu įkvėpimu atliekamą kūrinį „Veronikos gija“. Vakaro lietuviškas prieskonis – jaunosios kartos lietuvių kompozitoriaus Jono Jurkūno šmaikštusis „Savadarbis smulkaus gintaro vėrinys paverstas skaičiais (angliškais)“.

Atvirus, smalsius ir neabejingus Vilniečius bei miesto svečius kviečiame liepos 25 d., šeštadienį, 18 val. susitikti po Šv. Jonų bažnyčios skliautais, kur tapsime keturių pasaulinių premjerų liudininkais ir, galbūt, išgirsime kaip skamba gintaras.

Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur.

"Dramma per musica. 21st century vocal miniatures"

The famous Lithuanian mixed choir "Brevis" will perform pieces of 5 contemporary composers.

This concert is the iniative of International Druskininkai Artists' Residence, that aims to present Lithuanian culture, beauty of nature and people to international artists. At the moment there are 4 composers residing in Druskininkai: Klaus Lang (Austria), Camilla Saunders (United Kingdom), Renald Deppe (Austria), Stephen Chase (United Kingdom). They created pieces for mixed choir especially for this concert. The Lithuanian piece of the evening "Self-made necklace of small amber turned into numbers (English)" by young composer Jonas Jurkūnas.