Šį šeštadienį, birželio 13 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ vargoninės ir smuiko muzikos mylėtojus kviečia į koncertą, skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti. Koncerte dalyvaus smuikininkė Nadežda Ochrimenko ir vargonininkė Gražina Petrauskaitė.

Vakaro programoje skambės D. Buxtehudės (1637-1707) Tokata F-dur, BuxWV 156, G.F. Telemanno (1681-1767) Cantabile ir Allegro G-dur, G.F. Telemanno Fantasia Es-dur smuikui solo, J.S. Bacho (1685-1750) Choraliniai preliudai "Allein Gott in der Hoh sei Ehr" BWV 677 ir BWV 711, F.M. Veracini (1690-1768) Largo fis-moll, M.K. Čiurlionio (1875-1911) Preliudai B-dur, As-dur ir fuga "Kyrie elleison", O. Messiaen (1908-1992) "Šviesi aleliuja sielos, trokštančios dangaus", "Kristus iškeliauja pas tėvą" iš ciklo  "Dangun žengimas, J. Massnet (1842-1912) Meditacija ir M. Regerio (1873-1916) Introdukcija ir pasakalija d-moll.

Nadežda Ochrimenko fotoSmuikininkė Nadežda Ochrimenko 2008m. baigė Eduardo Balsio menų gimnaziją pas mokytoją Gilvydą Bendoraitį. Tais pačiais metais įstojo į LMTA prof. Jurgio Dvariono smuiko klasę, kur 2012 m. įgijo bakalauro, o 2014 m. magistro laipsnio diplomus. 2009 m. tapo LMTA stygininkų konkurso, skirto A. Livonto garbei, laureate. Po dviejų metų kartu su fortepijoninio trio ansambliu "Memel trio" pelnė laureato vardą IX Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse, o 2012 m. tapo tarptautinio studentų kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkurso prizininke.

Gražina Petrauskaitė fotoVargonininkė Gražina Petrauskaitė 1990 m. baigė Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos choro dirigavimo specialybę. Vargonuoti mokėsi LMTA, kur įgijo bakalauro ir magistro diplomus (J.Barkauskaitės klasė). 1998 m. tobulinosi vasaros vargonų akademijoje Švedijoje. 1999 m. dalyvavo tarptautiniame M.K.Čiurlionio vargonininkų konkurse. Kaip vargonininkė solistė bei su kameriniais ansambliais koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.

Smuikininkė dalyvavo meistriškumo kursuose pas P. Berman, M. Švėgžda von Bekker, V. Čepinskį, B. Vasiliauskaitę-Šmidtienę, I. Armonaitę ir kitus žymius smuiko pedagogus. N. Ochrimenko stažavosi tarptautiniuose jaunimo orkestro projektuose Estijoje, Lenkijoje, Danijoje, Norvegijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse, kuriems vadovavo  K. Penderecki, K. Jarvi, R. Gupta ir kiti žymūs užsienio dirigentai. Šiuo metu smuikininkė dirba Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, šiemet 15 metų atstatymo sukaktį (2000-2015) švenčiančiais didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 5 Eur; moksleiviams, studentams, neįgaliesiems ir senjorams su pažymėjimais – 3 Eur.

Daugiau informacijos:
dr. Vidas Pinkevičius,