minimum2015 04 20Balandžio 27, 28, 29 d. 19 val. VU teatro salėje trupės MINIMUM premjera apie neegzistuojančią Beatričę

BĖK, BEATRIČE, BĖK
Pagal Juozo Grušo dramą „Meilė, džiazas ir velnias“

Ši pjesė VU teatre statoma jau trečią kartą. 1989 m. spektaklyje buvo aktualūs tarybinės epochos agonijos akivaizdoje keliami jaunimo klausimai – suspaustos, nelaisvos dvasios skausmas ir maištas, pyktis ir įniršis, vaikų ir su tarybine santvarka kolaboruojančių tėvų konfliktas. 2002 m. spektaklis kalbėjo apie tam tikrą jaunimo pasimetimą laisvės akivaizdoje, nežinojimą kaip ja deramai naudotis, kas galima, kas ne. O kas gali būti aktualu dabar? Manau, kad tai turėtų būti spektaklis apie BEATRIČĘ – naivuolę, tikinčią, kad galima išgelbėti, pakeisti šiandieninį materialistinį ir cinišką pasaulį. Ji tarsi iš aukščiau siųsta dvasia. Būtent dvasia, nes realiai tokios Beatričės šiandien nebeegzistuoja. Ir būtent dėl to pjesė vėl aktuali, nes mums labai reikia tokių nebeegzistuojančių Beatričių.
Šį kartą pjesė interpretuojama labiau apibendrintai, abstrahuotai, akcentuojant mintį, kad herojų gyvenimai vyksta pagal Kažkieno sudarytą išankstinį planą, sutartį. Jie pažymėti brūkšniniu kodu tarsi prekės, nes Kažkam reikia valdyti informaciją apie kontroliuojamus asmenis. Ir tas Kažkas nėra kokie nors realūs saugumo agentai. Tai mūsų pačių sąmonės ir pasąmonės šėtoniškieji monstrai – mefistofeliai, volandai, belzebubai, liuciferiai, kuriais mes užkrečiami kaip virusais. Tačiau Beatričė sugeba pasipriešinti šiam blogio užkratui. Ji laisva, nors žūsta. Gal jos auka išlaisvins ir kitas blogiui vergaujančias sielas?

Bilieto kaina – 2 Eur.

Režisierius RIMANTAS VENCKUS
Choreografė KAMILĖ NARKUTĖ
Dailininkė DALIA KIAUPAITĖ