Tegyvuoja teatras 2018 5Kovo 24 d. Alantoje (Molėtų raj.) įvyko Lietuvos Nacionalinio kultūros centro ir Molėtų rajono savivaldybės surengta XIII Lietuvos mėgėjų teatrų šventė „Tegyvuoja teatras". Šventėje  nominuoti ryškiausi 2017 m. projektai, leidiniai, kūrėjai. Visiems nominuotiesiems  įteikti Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos diplomai, laureatams – „Tegyvuoja teatras“ statulėlės.

Vilniaus universiteto Dramos trupei ir jos vadovui Rimantui Venckui už ilgametę kūrybinę veiklą ir nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą įteiktas Kazimieros Kymantaitės prizas . Iš 40 R. Venckaus režisuotų spektaklių net 26 yra pagal lietuvių autorių kūrybą. Šiemet gegužės pradžioje numatoma premjera pagal Kazio Inčiūros dramą "Margiris". Spektaklis skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Tegyvuoja teatras 2018 3Kazimiera Kymantaitė (1909-1999)  neeilinė teatro meno asmenybe: pirmoji Lietuvoje moteris – profesionali režisierė, aktorė, skaitovė, savo kūryba palikusi gilų pėdsaką Lietuvos teatrinėje kultūroje. Svarbiausia jos kūrybos  sritis buvo lietuvių dramaturgijos pastatymai.

Siekiant paminėti ir garsinti Kazimieros Kymantaitės kūrybinį palikimą bei įamžinti jos vardą ir asmenį  įsteigti kasmetiniai apdovanojimai: Kazimieros Kymantaitės vardo prizas ir du Kazimieros Kymantaitės vardo diplomai.

Tegyvuoja teatras 2018 1