10 Atributai Ieva Budzeikaite 3 1024x687Projektas „Baltijos jūros choras“ subūrė keturių Baltijos pakrantės šalių chorus iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Iniciatyva gimė iš noro pažinti ir visiems kartu atlikti gražiausius mūsų šalių šiuolaikinių autorių kūrinius. Giesmes klausytojams dovanos Vilniaus universiteto choras „Pro musica” (vad. Rasa Gelgotienė), Liepojos kultūros centro mišrus choras „Intis“ (vad. Ilze Valce), Sankt Peterburgo jaunimo kamerinis choras „Lauda“ (vad. Marina Kirejeva), Balstogės Technologijos universiteto choras (vad. Violeta Milkovska), vargonuos Indrė Veličkaitė.

Šiai programai parinkti vieni ryškiausių kompozitorių iš visų keturių chorų atstovaujamų šalių kūriniai. Trys šiuolaikinės chorinės muzikos kūrėjai atspindi minimalizmo ir neoromantizmo krypčių simbiozę šių dienų muzikoje, organiškai derėdami su S. Rachmaninovo muzikine kalba, kuri yra tarsi raktas į visą sakralinės chorinės muzikos lobyną.

Keturi mišrūs chorai – tai galimybė išnaudoti antifoninį giedojimą atliekant V. Miškinio „Angelus autem domini“, kai chorai gieda keturiuose bažnyčios kampuose, o garsas, užliedamas erdvę, tarsi sukasi ratu; tai jėga, leidžianti pasiekti ryškiausias kulminacijas dramatiškose P. Lukaševskio kompozicijose, kartu su vargonais giedoti P. Vasks „Laudate Dominum“ ir reta proga atlikti vieną sudėtingiausių chorinės muzikos kūrinių – S. Rachmaninovo „Nakties vigiliją“.

Koncertai vyks:

2017 m. balandžio 28 d., penktadienį, 20.00 val. Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12). Bilietus parduoda bilietailt logo 2 01

2017 m. balandžio 29 d., šeštadienį, 17.00 val. Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje (Bažnyčios g. 3, Marijampolė)

2017 m. balandžio 30 d., sekmadienį, 19.00 val. Šv. Karalaičio Kazimiero bažnyčioje Balstogėje (Šv. Kazimiero g. 2, Balstogė)

Kiti koncertai numatomi 2017 m. rudenį – rugsėjo 29 d. Rygoje bei spalio 1 d. Sankt Peterburge.