Spalio 18, 20 ir 22 d. Vilniaus universitete vyko Vilniaus miesto studentų skaitovų šventė. Per pirmąsias dvi dienas iš 23 Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Vilniaus kolegijos studentų buvo atrinkta 10 laureatų, kurie paskutiniąją konkurso dieną pasirodė Mažojoje auloje. Šventinę baigiamojo renginio dvasią turiningai palaikė vargonininkas Jonas Paliauka ir meniškos Šarūno Kuckailio video instaliacijos. Renginio organizatoriai – VU ir VGTU teatrai, kuratorius - Universitetų teatrų asociacijos primininkas Olegas Kesminas.

Šventės renginiuose dalyvavo kompetentinga vertinimo komisija: aktorės Alvyda Čepaitytė, Nijolė Bižanaitė-Mazūrienė, Gabrielė Aničaitė, teatrologė, menotyrininkė Dr. Dalia Ramutė Karatajienė, poetas, filosofas Liutauras Degėsys, VU teatro režisierius Rimantas Venckus.

Konkurso laureatais tapo ir finaliniame renginyje dalyvavo VU doktorantė Lina Buividavičiūtė, VU studentai Liepa Kazlauskaitė, Aurelijus Pocius, Matas Baltrėnas, Grita Raibužytė, VGTU studentai Darius Bruzgulis, Raimondas Urbas, Edukologijos universiteto studentė Šarūnė Bartė Staponaitė, Vilniaus kolegijos studentės Greta Antanavičiūtė ir Ieva Zieniūtė.

Pagrindinį vertinimo komisijos prizą laimėjo VU teatro trupės narys Fizikos fakulteto 3 kurso studentas Matas Baltrėnas. Žiūrovų ir pačių konkurso dalyvių prizus pelnė Vilniaus kolegijos studentė Greta Antanavičiūtė.

Renginiu siekta populiarinti meninio skaitymo žanrą, ugdyti studentų saviraišką interpretuojant grožinį tekstą, puoselėti šios meno rūšies tradicijas. Be to, tai buvo nauja galimybė Vilniaus studentams kūrybiškai pasireikšti, pabendrauti tarpusavyje, o žiūrovams – pasidžiaugti studentų gabumais.

Šis meno žanras nėra lengvas, nes teksto interpretatorius negali pasislėpti už dekoracijų, muzikos, choreografijos ar partnerio. Jis lieka vienas - akistatoje su tekstu ir klausytoju. Beje, studentų garbei reikia pasakyti, kad jų skaitomi kūriniai buvo aukšto meninio lygio, kas liudija juos pasirinkusių jaunuolių gerą literatūrinį skonį.

Reikia tikėtis, kad šis įdomus, turiningas renginys taps gražia tradicija, stiprinančia studentų ryšį su knyga.

Rimantas Venckus

Skaitovų apdovanojimai 2016
Pagrindinių prizų laimėtojai skaitovai Matas Baltrėnas ir Greta Antanavičiūtė (Aurelijaus Pociaus nuotrauka)