Penelope Logo 1 2VILNIAUS UNIVERSITETO TEATRAS
DRAMOS TRUPĖ MINIMUM

LAIMUTĖ POCEVIČIENĖ
PENELOPĖ

Spektakliu siekiama aktualizuoti Homero mitą, žvelgiant į pavaizduotus įvykius netradiciškai - ne iš herojaus Odisėjo, o iš jo žmonos Penelopės pozicijų. Be to, į mito inspiruotą žaidimą įtraukiama šiuolaikinė moteris ir jos akimis vertinami mitologiniai vyro ir moters santykiai.

Spektaklyje panaudotos ištraukos iš Homero „Odisėjos“

Režisierius RIMANTAS VENCKUS

DOMINYKAS BOLŠAKOVAS

MATAS BALTRĖNAS

GABRIELĖ BARISTAITĖ

Spektaklio trukmė – 70 min.

Spektaklis rodomas Vilniaus universiteto teatro salėje (Universiteto g. 3)

Vilniaus universiteto teatro tradicijos tęsiasi jau penktą šimtmetį. 1570 m. viename iš VU kiemų pastatytas pirmasis spektaklis „Hercules“. Šiuo metu teatre veikia dvi trupės.

Trupės „Minimum“ kūrybinių ieškojimų pagrindas ir esmė - originalus literatūros veikalų interpretavimas, siekiant tęsti ir puoselėti ilgametes VU teatro tradicijas. Trupė dalyvavo universitetų teatrų festivaliuose Anglijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Kroatijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Meksikoje, Maroke. Spektaklį “Prometėjas” ne kartą rodė Lietuvos televizija. Trupė yra Tarptautinės universitetų teatrų asociacijos narė.

2013 m. Dižono universitetas (Prancūzija) išleido knygą apie įdomiausius pasaulio universitetų teatrus („Universiteto teatras. Praktika ir patirtys“). Joje yra straipsnis ir apie Vilniaus universiteto teatrą. Teatro veiklos principai nušviesti Rimanto Venckaus knygoje „Kūryba ir edukacija. Režisierius universiteto teatre“.

Trupė turi mėgėjų meno kolektyvų pirmos kategorijos sertifikatą.

Paskutinieji apdovanojimai:
Geriausias aktorių ansamblis („Maratonas“) - Tarptautinis festivalis Tangere, Marokas, 2011.
Geriausia originali spektaklio muzika („Durlendo viešpats“) – Respublikinė apžiūra, 2012.
Geriausia scenografija („Maratonas“, „Cirkas“) – Tarptautinis festivalis Minske, 2011, 2013.
Geriausias mėgėjų teatras - Lietuvos kultūros ministerijos apdovanojimas „Aukso paukštė -2014“.
Ryškiausias režisierius, ryškiausias spektaklis („Filopatris“), ryškiausias aktorius („Filopatris“)   – Respublikinė apžiūra, 2015.
Specialusis prizas už nuopelnus plėtojant tarptautinį universitetų teatrų bendradarbiavimą – Teatralny kufar, Minskas, 2015.