Pirmadienį, 2024 m. balandžio 15 d., Europos Parlamente Briuselyje (Belgija) buvo oficialiai atidaryta tarptautinė fotografijų paroda „Europos įkvėpti“, kuri buvo eksponuojama iki balandžio 19 d. Renginys vyko įgyvendinant kultūrinio bendradarbiavimo projektą „20 metų kultūrinio augimo suvienytoje Europoje“ (CAMINO projektas), į kurį susirinko visų CAMINO projekto partnerių institucijų atstovai, eksponuojamų fotografijų autoriai bei svečiai. Renginį vedė europarlamentarė iš Latvijos Dace Melbārde.

Tikriausiai jau girdėjote žinią – šiais metais mūsų sparnuotųjų gretas papildė Lietuvoje pirmą kartą apsilankiusi ir čia apsigyvenusi mandarininė antis, tad pavasarį sugrįžtantys paukščiai ne visada vienodi. Netikėtumus, naujas spalvas kasmet atneša ir dar kitos rūšies „paukščiai“ – Vilniaus universiteto (VU) kamerinio orkestro narius kasmet aplankantys alumnai. Tai ilgus metus išlaikoma ir puoselėjama tradicija, kai esami ir buvę kolektyvo nariai susiburia bendram koncertui.

Balandžio 12 d. Vilniaus universiteto (VU) 445-ojo gimtadienio proga įvyko bendruomenės Talentų vakaras. Renginyje pasirodė 11 atlikėjų – tiek VU studentų, tiek darbuotojų. Komisijos sprendimu Talentų vakarą ir pagrindinį prizą – išvyką į Poilsio centrą „Romuva“ Palangoje dviem žmonėms – laimėjo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų magistrantūros studentė ir VU Partnerysčių vystymo skyriaus ryšių su alumnais koordinatorė Julija Jarutytė, kuri publiką sužavėjo savo nuostabiu balsu ir dainos pajautimu.

Vilniaus universiteto (VU) kamerinis orkestras savo 45–ojo ir Alma Mater 445–ojo gimtadienio proga kviečia į koncertą „Grįžtančios kartos“ balandžio 13–ąją, 19 val. Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerte tradiciškai susijungs skirtingos Vilniaus universiteto kamerinio orkestro esamų ir buvusių narių – alumnų kartos, kurios kartu atliks gražią instrumentinės muzikos programą.

Kovo 25 d. tarptautinio studentų nuotraukų konkurso „Europos įkvėpti“ (angl. „Inspired by Europe“) žiuri paskelbė 11 nugalėtojų, kurių darbai bus eksponuojami balandžio 15–19 d. Briuselyje (Belgija) vyksiančioje nuotraukų parodoje. Tai buvo paskelbta per internetinę uždarymo ceremoniją, kurioje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių ir svečių iš įvairių Europos šalių.

Šiemet balandžio 8 d. Vilniaus universitetas (VU) minės 445-ąjį gimtadienį. Šia proga VU kvies bendruomenę, vilniečius ir miesto svečius ir į jau tradicija tapusius, ir į specialiai šiam gimtadieniui sumanytus renginius. Renginių spektras itin platus: nuo diskusijų apie VU studentų gyvenimą bendrabučiuose ir orientacinio bėgimo iki mokslo komunikacijos konkurso „Mokslo sprintas“.