Muzikos valanda

Sv Jonai ir varpineKoncertų ciklas „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes. Koncertai vyksta šeštadieniais, juose pasirodo Lietuvos ir užsienio vargonininkai bei kiti muzikantai ir vokalistai, o taip pat ir Vilniaus universiteto bei svečių kolektyvai.

Ciklą organizuoja Vilniaus universiteto Kultūros centras.

 Kultūros centras planuoja ciklo „Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje“ koncertus:

Žemiau matote artimiausių koncertų sąrašą. Norėdami pamatyti daugiau, spauskite „Ieškokite daugiau“

Koncertų vieta: Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12.
Žiūrovai įleidžiami 30 min. iki koncerto. Įėjimas per VU Didįjį kiemą iš Šv. Jono g. ir Universiteto g.

Bilietai parduodami internetu ir platinimo vietose apie 1 mėnesį iki renginio. Daugiau informacijos šioje svetainėje.

 • 2016 11 05 LieposLapkričio 5 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje.

  Dainuoja Vilniaus kultūros centro moterų choras „LIEPOS“

  Choro meno vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė
  Koncertmeisteris Dominykas Girčius

  Koncerte dalyvauja Jūratė Vizbaraitė (sopranas)

  PROGRAMA

  1. Zoltan Kodaly – „Ave Maria“
  2. Juliusz Luciuk– Alleluia, Benedic anima mea Domino
  3. Carl Orff – „Mater et Filia“
  4. Johann Friedrich Burgmüller – „Ave Maria“
  5. Josef Rheinberger– „Salve Regina“
  6. Javier Busto – „Ave Maria“
  7. Angel Sánchez – „Motetai Mergelės Oktavai“:
   -          „Ateik, mūsų Karaliene“
   -          „Graži esi, Marija“
   -          „Kokia nuostabi esi“
   -          „Puiki esi ir daili“
   -          „Štai yra Mergelė“
   -          „Ateik, mūsų Karaliene“
  8. Rupert Lang – „Cantate Domino“ (117 Psalmė)
  9. Felix Mendelssohn Bartholdy – „Hear my Prayer“
   Solistė Jūratė Vizbaraitė

  Moterų choras „Liepos“ įkurtas 1989 metais. Dauguma choro dainininkių – mergaičių choro studijos „Liepaitės“ auklėtinės. Choro meno vadovė ir dirigentė – Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė, chormeisterė – Edita Narmontienė, koncertmeisterė – Loreta Barzinskaitė Kuliešiuvienė.

  Choro repertuare – įvairių epochų ir stilių choro muzika. „Liepos” daug koncertuoja, rengia ir įgyvendina įdomias bei originalias koncertines programas.

  Klausytojų simpatijas pelnė koncertų ciklai: „Ave Maria“, prancūzų chorinė muzika, G. P. Da Palestrinos ir O. Di Lasso kūriniai, Renesanso chorinė muzika, Kalėdinė muzika. Šiuolaikiniai lietuvių moterų kompozitorių kūriniai moterų chorui, „Meilės dainos“.

  Bilietus platina Bilietai.lt

  Daug „Liepų“ atliekamų kūrinių įrašė Lietuvos radijas ir televizija, Lietuvos liaudies kultūros centras.

 • 2016 11 19 V. PinkevičiusŠeštadienį, lapkričio 19 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje VU vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius improvizuos koncertą „Gyvenimo ratas“. Vakaro programoje skambės vargonų improvizacijos pagal žymiausius klaipėdiečio tapytojo Vydo Pinkevičiaus (1949-2012) paveikslus.

  Kaip pasakojo vargonų improvizacijos tradicijas Lietuvoje puoselėjantis V. Pinkevičius, tai jau antras kartas, kai jis vargonuoja pagal savo tėčio kūrybą.

  „Prieš porą metų VU Šv. Jonų bažnyčioje multimedijos ir vargonų garsais įdomiausi jo paveikslai jau suskambo naujomis dermėmis. Jų fantastiškai gražios spalvos man visada atrodė tobulai derančios su paslaptingais vargonų registrų deriniais.“ – pasakojo vargonininkas.

  Anot Pinkevičiaus, daugelyje paveikslų yra gausu detalių, o veiksmas, energija ir ekspresija veržiasi iš kiekvieno kūrinio.

  „Dėl to iš pradžių gali pasirodyti, kad ten daug maišaties ir atsitiktinumo. Tai nėra tiesa. Atidesnis žvilgsnis pastebės ir spalvų, dermių, ritmų, štrichų bei potėpių subtilius pasikartojimus ir proporcijas. Visa tai taip pat būdinga ir geram muzikos kūriniui.“ – teigė improvizatorius, improvizacijos žanrą praplečiantis spontaniškai kurdamas muzikines istorijas pagal biblijines temas, mitus, įvairių pasaulio kraštų pasakas ir legendas.

  Pasak vargonininko, šis koncertas bus unikalus tuo, jog klausytojai multimedijos pagalba turės retą progą čia ir dabar gimstančios muzikos fone prieš akis matyti ir konkretų paveikslą bei jo gausias detales.

  „Nežinau ar tėtis įsivaizdavo, kaip nuostabiai jo darbai gali atrodyti nuotraukose sukarpyti į mažas detales, bet ten kiekvienas kvadratinis centimetras yra pripildytas tiek istorijų ir minčių, kad skambančios vargonų improvizacijos ir prieš akis besikeičiantys tapybos vaizdai vargonų ir tapybos mylėtojams bus kaip tikras filmas.“ – mintimis dalinosi menininkas.

  Vargonininkas, pedagogas, improvizatorius, kompozitorius ir tinklaraštininkas Dr. Vidas Pinkevičius dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto vargonininkas bei vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas. Jis vykdo švietėjišką veiklą per įvairias paskaitas, seminarus, demonstracijas, koncertus, dalyvauja radijo laidose bei rašo tinklaraštį apie vargonus ir jų meną www.vargonininkai.lt.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

 • 2016 11 26 Šv. Jonų bažn vargonai

  Lapkričio 26 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje.

  Letuvos muzikos ir teatro akademijos Vargonų ir klavesino katedros studentų koncertas. Vargonuos Liana Dolgopolova, Vladimir Grudin, Greta Garmašaitė, Lolita Liamo, Živilė Meilūnaitė. Dalyvauja: Monika Čepytė (smuikas) ir Martynas Vytas (altas).

  Programoje skambės Claude Balbastre, Dietericho Buxtehudes, Girolamo Frescobaldi, Juozo Naujalio ir Maxo Brucho kūriniai.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  2016-11-26 18:00:00 2016-11-26 19:00:00 Vilniaus universitetas ir LMTA Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Toccata vs Concerto http://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1211-koncertas-2016-11-26
 • 2016 12 03 LiepaitėsGruodžio 3 d., 18 val. Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12, Vilnius

  „Šventų Kalėdų laukime...“

  Dainuoja Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „LIEPAITĖS“

  Trečios klasės choras
  Vadovė Jurgita Dirgėlaitė
  Mokytojos: Diana Mickevičiūtė ir Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė
  Koncertmeisterė Jurgita Danienė

  Jaunučių choras
  Vadovė Edita Jaraminienė
  Mokytojos: Diana Mickevičiūtė. Eglė Storpirštienė, Nina Timofejeva, Jolita Vaitkevičienė
  Koncertmeisteris Povilas Jaraminas

  Jaunių choras
  Vadovė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė
  Mokytojos: Jurgita Dirgėlaitė, Nina Timofejeva, Jolita Vaitkevičienė
  Koncertmeisterė Sigita Dūdėnienė

  Smuikininkių ansamblis
  Vadovė Elvyra Vadoklienė

  Fleitų ansamblis
  Vadovė Jūratė Staškienė

  Koncertą veda Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ moksleivė Karolina Banytė
  Vadovė Eglė Storpirštienė

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  2016-12-03 18:00:00 2016-12-03 18:00:00 Liepaitės Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Šventų Kalėdų laukime Dainuoja Vilniaus dainavimo mokyklos "Liepaitės" chorai
 • 2016 12 30 Meister von HohenfurthPenktadienį, gruodžio 30 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų ir vokalinės muzikos mylėtojai yra kviečiami į kalėdinės nuotaikos kupiną vargonininkės Gražinos Petrauskaitės ir kontralto Jonės Babelytės (Italija, Lietuva) koncertą „Angelai ir Išminčiai“.

  Koncerto programoje skambės Fausto Latėno (g. 1956) „Švytėjimas“, Antonio Vivaldžio (1678-1741) „Qui sedes ad dexteram Patris“ iš „Gloria“, Johanno Sebastiano Bacho (1685-1750) „Bereite dich, Zion“ iš Kalėdinės oratorijos, Johanno Kasparo Kerllo (1627-1693) „Capriccio sopra il cuccu“, J.S.Bacho „Schlafe, mein Liebster“ iš Kalėdinės oratorijos, Olivier Messiaeno (1908-1992) „Angelai“ ir „Išminčiai“ iš „Viešpaties gimimo“, Gaetano Donizetti (1797-1848) „Tostas“ iš operos „Lucrezia Borgia“ ir J.S. Bacho Tokata, adagio ir fuga C-dur, BWV 564.

  Pasak G. Petrauskaitės, programoje atlikėjai nori atskleisti specialią Kalėdinę nuotaiką, tvyrančią tarpušvenčiu.

  „Tiek Bacho arijos, tiek Messiaeno vargoninės meditacijos turi besikeičiančių metų kalėdinį užtaisą, kurį klausytojai, neabejotinai pajus. Šiame koncerte kai kam galbūt kils mintis permąstyti praėjusius metus ir su viltimi žengti į Naujuosius.“ – mintimis dalinosi vargonininkė.

  Vargonininkė Gražina Petrauskaitė baigė Nacionalinę M.K. Čiurlionio menų mokyklą, kur įgijo choro dirigavimo specialybę. 1999 m. vargonų magistro laipsniu baigė LMTA (J. Barkauskaitės klasė). Grojo meistriškumo kursuose, kuriems vadovavo žymūs vargonininkai A.Rössler, L. Laukvik, L. Lohmann, M. Philips ir kt. G. Petrauskaitė vargonavo daugelyje Lietuvos miestų, taip pat Švedijoje, Slovakijoje, Vokietijoje. Ne kartą koncertavo tarptautiniame festivalyje „Druskininkų vasara“, R. Lymano festivalyje Rokiškyje, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalyje, M. Mažvydo festivalyje Tauragėje, Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje, Vilniaus Arkikatedroje. G. Petrauskaitė dažnai kviečiama vargonuoti Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje.

  Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.vargonininkai.lt.

  Bilietus platina bilietailt logo 2 01

  2016-12-30 18:00:00 2016-12-30 19:00:00 VU Kultūros centras Europe/Vilnius Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12. Vilnius Angelai ir išminčiai: kalėdinės muzikos koncertas http://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1219-kaledines-muzikos-koncertas-angelai-ir-isminciai
 • Sausio 20 d. 18 val. vargonininkė dr. Jūratė Landsbergytė ir fleitininkas Vytautas Oškinis Šv. Jonų bažnyčioje muzikos mylėtojus kviečia į koncertą „Moderno aušra“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

  Koncerto programoje skambės M. K. Čiurlionio Sanctus VL343, Fughetta VL314, Angelus Domini VL184, Č. Sasnausko fuga Kyrie de Angelis, „moderno aušros“ peizažas 4-tojo dešimtmečio kūrinių – J. Pakalnio Capriccio, V. Bacevičiaus Jūros poema, J. Gruodžio Jūros daina – motyvais. Lietuviškų kūrinių „garsovaizdį“ sukabins G. F. Hendelio Sonata g-moll.

  vytautas oskinis 2300Fleitininkas Vytautas Oškinis fleita pradėjo groti septynerių, priimtas į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą. 2016 m. baigė magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Fleitininkas yra įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, dažnai koncertuoja Lietuvos ir užsienio šalių (Vokietijos, Austrijos, JAV) salėse. Šiuo metu Vytautas dirba Anykščių muzikos mokykloje, yra šiuolaikinės muzikos ansamblio Synaesthesisnarys.

  Jūratė LandsbergytėDr. Jūratė Landsbergytė yra viena aktyviausių šiandienos Lietuvos vargonininkių. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, prof. L. Digrio vargonų ir J. Čiurlionytės muzikologijos klases. Vargonininkės koncertinė veikla driekiasi per daugelį Europos šalių ir JAV.

  Bilietus įsigyti galite BilietaiLT button platinimo vietose ir internetu.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos