Sidebar

2022-ųjų metų balandžio 24-ąją Vilniaus universiteto (VU) pučiamųjų orkestras „Oktava“ pristatė naują, ypatingą orkestrinę programą pavadinimu „Solo su „Oktava“. Tai buvo pirmasis vien tik soliniams kūriniams skirtas orkestro koncertas, jame skambėjo įvairiausių žanrų kūriniai, o juose solo partijas atliko „Oktavoje“ užaugę solistai instrumentalistai. Tų pačių metų gruodį orkestras išleido ir savo trečiąjį, šįkart skaitmeninį albumą tuo pačiu pavadinimu. 

Vis gausėjant festivaliuose, konkursuose, koncertinėse programose padainuoti solo išdrįstančių ansambliečių ir pildantis jų repertuarui, pamažu subrendo sumanymas parengti solinių dainų rinktinę. Norėjosi parodyti, kokie gi balsai, kokie žmonės sudaro „Ratilio“ – juk kiekvienas į ansamblį atsineša dalelę savo krašto, papildo kolektyvo skambesį savitu tembru. O ir liaudies daina, rodos, atsiveria vis kitomis spalvomis, „atrakinta“ asmeninio dainininko santykio su ja.

„Muzika, kuri jungia“ – jau antrasis Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestro „Oktava“ albumas. Muzika mums padėjo atrasti ir sutikti vieniems kitus, sužinoti ir suprasti kiekvieno muzikinį skonį ir norą, o galiausiai bendromis jėgomis, idėjomis ir garsais sukurti tai, kas džiugintų ne tik mus pačius, bet, viliamės, ir skirtingų kartų klausytojus.

Albume – rinktiniai naujausių orkestro koncertinių programų kūriniai. Visi jie savo stilistika, žanrine įvairove ir sudėtingumu atskleidžia „Oktavos“ universalumą ir platų orkestro repertuarą. Linkime Jums kuo geriausių įspūdžių besiklausant muzikos, sujungusios mus! 

Dirigento, muzikos pedagogo, kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato atvertys apie „Jauną muziką“, kompoziciją, „Antį“ ir daug ką kita...
Rasa Gelgotienė

Leidinyje Vakarų Lietuvos šokiai pristatomi Vakarų Lietuvos pasilinksminimų šokiai, grojami šiam kraštui būdingais muzikos instrumentais. Tai ir pagalbinė metodinė priemonė mokytojams, jaunimui bei visiems, besidomintiems choreografiniu folkloru. Tikimės, jog ši pasilinksminimų šokių vaizdo medžiaga palengvins mokymąsi ir bus kūrybiškai pritaikyta švenčiant įvairias šventes, jas pavers prasmingesnėmis ir įvairesnėmis.

Artėjant 2017 metams, kurie paskelbti Tautinio kostiumo metais, Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ išleido knygą-albumą.

Tautinis kostiumas - vienas iš tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo ir nacionalinės kultūros išraiškos forma. Ši knyga vaizdžiai atskleidžia Lietuvos etninių regionų tautinių kostiumų išskirtinumus. Joje ekspresyviomis nuotraukomis parodomas tautinių drabužių grožis, raštų ir spalvų įvairovė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos