Sidebar

Cover_Oktava_LT.jpg

NAUJŲ NARIŲ ATRANKA


Vilniaus universiteto (VU) pučiamųjų orkestras „Oktava“ yra įkurtas 1951 m. ir gyvuoja jau daugiau nei 70 metų. Orkestrui vadovauja maestro Albinas Kučinskas, kurio talentu sužadinti meilę muzikai ir suburti jaunuosius muzikantus iš visos Lietuvos žavisi mūsų šalies muzikinė bendruomenė. Per visą šį laiką, besikeičiant orkestro kartoms, „Oktava“ sugebėjo išlikti ir aukščiausiomis natomis suskambėti daugybėje koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Orkestro narius vienija meilė įvairiai muzikai ir gyvam jos atlikimui. Kolektyvo repertuarą sudaro džiazo, klasikos, soulo, fanko, roko, popmuzikos, žygiavimo muzikos kūriniai ir kt. Grojimas šiame orkestre suteikia galimybę susipažinti tiek su pasaulinį pripažinimą pelniusiais kūriniais, tiek su modernia, mažiau girdėta naujųjų laikų muzika.

Orkestrui praeityje vadovavo Juozas Jasenka, Vidas Kerbelis. 1984 m. prie orkestro įkurta choreografinė grupė (vadovė Teresė Gritėnienė), kuri nuo 2019 m. tapo orientuota į lindihopą ir lig šiol paįvairina ir pagyvina orkestro koncertus. 

Meno vadovas Albinas Kučinskas 1 small

Kolektyvo repertuare galima aptikti tokių užsienio kompozitorių kaip George Gershwin, John Miles, Benny Goodman, Igor Stravinsky, Irving Berlin, John Williams, Phillip Sparke, Randy Newman, Sammy Nestico, Maynard Fergusson, John Barry ir kt. kūrinių, taip pat lietuvių kompozitorių Kazio Daugėlos, Valdo Stanaičio, Lino Rupšlaukio ir kt. kompozicijų.

„Oktavos“ universalumas ir platus repertuaras yra viena didžiausių jos stiprybių: jis leidžia orkestrui dalyvauti įvairaus pobūdžio renginiuose, populiarinti įvairius muzikos stilius, skatinti jaunimo užimtumą ir supažindinti pačius muzikantus su spalvinga ir įvairiapusiška pučiamųjų kultūra. Orkestro šerdį sudaro VU studentai – būsimi medikai, fizikai, psichologai, žurnalistai, chemikai, genetikai, biologai, ekonomistai, programuotojai ir kiti. Į daugiau nei 60 narių vienijančią muzikinę bendruomenę noriai įsilieja ir alumnai, ir moksleiviai, lankantys muzikos mokyklas, ir iš užsienio per mainų programas atvykę studentai. „Oktavoje“ kiekvienas atranda bendraminčių bei draugų visam gyvenimui, o kartais – ir savo antrąją pusę.


Tradicija tapę orkestro koncertai

Orkestras kasmet rengia jau tradicija tapusius solinius koncertus. Žaismingas šventinis koncertas „Oktalėdos“ (OKTAVA+KALĖDOS=OKTALĖDOS) suskamba prieš pat didžiąsias metų šventes ir dovanoja klausytojams žavias džiazo melodijas, daugybę dainų ir solistų pasirodymų. Didingų ir dažnai sakralinių kūrinių kupina „Orkestrinė fantazija“ nugriaudi Šv. Jonų bažnyčioje, pranašaudama gamtos atgimimą po žiemos.

Trečiasis didelis koncertas vyksta pavasario pabaigoje – tai spalvinga kelionė per įvairių šalių ir kultūrų muzikinius lobynus, filmų ir miuziklų garso takelius. Čia didžiausias dėmesys skiriamas solistų instrumentalistų pasirodymams su orkestru. 2022-ųjų metų pavasarį „Oktava“ pristatė naują solinių kūrinių programą, pavadinimu „Solo su „Oktava“, kuri nustebino klausytojus savo konceptualumu bei Lietuvoje dar negirdėtais kūriniais, o oktaviečiams solistams leido parodyti savo virtuoziškumą.

2020-2021 metais orkestras dovanojo universiteto ir miesto muzikos mylėtojams vasarinį koncertą „Oktava“ po atviru dangumi", kuris vyko VU Centrinių rūmų kieme.

Kasmet vyksta ir daugybė mažesnių, bet ne mažiau svarbių koncertų, kurių neatsiejama dalis yra „Oktavos“ pasirodymas. Orkestras dalyvauja daugelyje VU tradicinių renginių, tokių kaip mokslo metų atidarymo šventė „Renovatio Studiorum“, vėliavos pakėlimas Rugsėjo 1-ąją, pirmakursių eisena, kurioje orkestrantai maršo ritmu žygiuoja vesdami visą VU bendruomenę mokslo tvirtovės – VU link. Orkestras dalyvauja ir iškilmingose VU diplomų įteikimų ceremonijose, mokslo metų uždarymo šventėje „Finis Anni Academici“ ir kt.

2023 metų vasario 24 dieną, minint karo Ukrainoje metines orkestras kartu su Vilniaus universiteto bendruomene pagerbė už laisvę kovojančius ukrainiečius atlikdami Ukrainos himną bei Ukrainos liaudies dainas.

„Oktava“ yra ir didesnės Vilniaus kultūrinės scenos dalis: nuolat dalyvauja festivaliuose „Sostinės dienos“, „Kultūros naktis“, taip pat minint Europos dieną bei Šv. Kazimiero dieną, bendradarbiaudami su Šv. Kazimiero ordinu vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja koncertą „Laudate Sancti Casimiri“.

Didelė dalis orkestrantų vasaros atostogų praeina ruošiantis ir dalyvaujant įvairiuose pučiamųjų kolektyvų festivaliuose, tokiuose kaip „Atataria vamzdžiai“ Trakuose, „Dūdų vasara“ Panevėžyje, „Amber Wind“ Palangoje. Šiose šventėse oktaviečiai pasirodo beveik kasmet!

Neatsiejama „Oktavos“ veiklos dalis yra pasiruošimas ir dalyvavimas nacionalinėse bei studentų dainų šventėse. 2014 metais Dainų šventėje orkestras vedė visą Vilniaus delegaciją iškilmingoje šventinėje eisenoje link Vingio parko. 2022 metais Vilniuje vykusioje Baltijos šalių studentų dainų šventėje „Gaudeamus“ „Oktava“ drauge su kitais kaimyninių šalių pučiamųjų orkestrais kūrė šventę Rotušės aikštėje bei žygiavo visos šventės dalyvių priešakyje vesdami į pagrindinį Dainų šventės koncertą Kalnų parke. 

2015 metais orkestras yra dalyvavęs ir LRT televizijos projekte „Vario audra“, pateko į finalą. Šiame projekte kolektyvas ne tik pademonstravo puikius muzikinius gebėjimus, bet ir kartu su dainininkais Česlovu Gabaliu ir Edgaru Lubiu stebino publiką puikiais šokio judesiais, šou elementais ir muzikiniais pasirodymais.


Konkursai ir gastrolės

Praeityje orkestras „Oktava“ dalyvavo tarptautiniame bigbendų festivalyje Šiauliuose greta stipriausių profesionalių kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos bei Nyderlandų. Taip pat yra nuolatinis Baltijos šalių studentų šventės „Gaudeamus“ dalyvis, kur 2014 metų vasarą turėjo garbės akomponuoti Lietuvos studentų chorams atliekant Gyčio Paškevičiaus „Mano kraštas“ bei Vytauto Miškinio ir Aldonos Puišytės „Gražiausias sodas“.

Orkestras neapsiriboja tik Lietuva: jis savo meistriškumą yra demonstravęs koncerte Liuksemburgo miesto katedroje, atlikdamas sakralinį kūrinį su dviem universiteto chorais – „Gaudeamus“ ir „Pro Musica“, bei surengęs solinį pasirodymą.

2018 m. rugsėjo mėnesį, Tarptautiniame jaunimo orkestrų festivalyje Lenkijoje buvo apdovanotas už geriausią meninį pasirodymą.

Orkestras yra surengęs koncertines keliones į Latviją, Estiją, Lenkiją, Vokietiją, Liuksemburgą, Čekiją ir toliau aktyviai rengiasi naujoms koncertinėms kelionėms Europoje.


Apdovanojimai

Aukso_paukštės_apdovanojimas_nuot._Simonas_Lukaševičius.jpg2014 – „Oktava“ Tarptautiniame jaunimo orkestrų festivalyje Lenkijoje buvo apdovanota už geriausią meninį pasirodymą.

2016 – „Oktava“ laimėjo 1-ą vietą festivalyje „Veju Ritmi“ Liepojoje, Latvijoje. 

2017 – „Oktava“ laimėjo 1-ą vietą Tarptautiniame jaunimo orkestrų festivalyje Pulawy mieste, Lenkijoje, o Maestro Albinas Kučinskas gavo Geriausio dirigento apdovanojimą.

2022 – Maestro Albinas Kučinskas buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Garbės ženklu už jo pedagoginę veiklą. 

2023 – „Oktava“ ir jos meno vadovas Albinas Kučinskas pelnė Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimą „Aukso paukštė“ Geriausio pučiamųjų instrumentų orkestro ir vadovo kategorijoje už 2022 metų veiklą.


Leidyba

„Oktava“ 2022 m. gruodžio mėnesį išleido trečiąjį muzikinį skaitmeninį albumą „Solo su „Oktava“. Jo pasiklausyti galima Spotify, Pakartot ir YouTube platformose. Albume įamžinti „Oktavos“ solistų atliekami kūriniai su orkestru.

Oktavos_albumo_2022_viršelis_web.jpg

„Oktava“ 2020 m. lapkričio 11 d. išleido savo antrąjį muzikinį albumą „Muzika, kuri jungia“. Jo pasiklausyti galima Spotify, YouTube ir Deezer platformose, arba įsigyti VU atributikos e. parduotuvėje. 

KC Oktava Muzika kuri jungia mockup


Kaip prisijungti?

VU studentai mielai kviečiami prisijungti muzikavimui orkestre. Visada laukiame gabių muzikantų, grojančių vienu iš šių instrumentų: saksofonu, fleita, klarnetu, trombonu, eufonija, trimitu, tūba, bosine arba elektrine gitaromis, būgnais, klavišiniais ar kt., taip pat kviečiame prisijungti ir solistus - vokalistus. Priėmimas vykdomas visus mokslo metus.

Kaip vyksta atranka?

Atranka vyksta dalyvaujant orkestro meno vadovui Albinui Kučinskui. Specialiai atrankai ruoštis nereikia, jos metu vadovas paprašys pagroti kelis nesudėtingus pratimus, paskaityti natas iš lapo ir taip įvertins studentės (-o) muzikinį lygį. Jei pretendentės (-o) lygis dar nebus pakankamas iš karto prisijungti į orkestrą, su studentu bus dirbama individualiai, siekiant kaip įmanoma pagreitinti įsiliejimo į orkestrą procesą.

Minimalūs reikalavimai norintiems prisijungti

Norintys groti orkestre turi būti baigę muzikos mokyklą arba turėti neblogą pasiruošimą groti pučiamuoju ar mušamuoju instrumentu, taip pat mokėti skaityti natas iš lapo. Laukiame prisijungiant ir solistų vokalistų.


Kontaktai

Platesnę informaciją apie repeticijas ir galimybę prisijungti sužinosite susisiekę su meno vadovu Albinu Kučinsku el. p. ; tel. nr. +37068117795

Koncertmeisteris Donatas Viaževičius:

Prisijunkite prie #Oktavos gerbėjų bendruomenės

iconfinder facebook circle gray 107140  iconfinder youtube circle gray 107133  iconfinder instagram circle gray 107138 

 

Galerija

 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos