Nuostabus laikas. Penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai

ratilio 2018 642x336

Vilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su knyga „Nuostabus laikas. Penki „Ratilio gyvenimo dešimtmečiai“, kurią sudarė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorė dr. Ainė Ramonaitė ir Vilniaus universiteto Kultūros centro darbuotojas Paulius Narušis.

Ši knyga – visų pirma apie Vilniaus universiteto ansamblį „Ratilio“, kuris šiemet švenčia 50 metų jubiliejų. „Per pasakojimą apie vieną iš seniausių Lietuvoje folkloro ansamblių skleidžiasi ir viso etnokultūrinio judėjimo istorija, ir netgi pačios Lietuvos virsmas iš sovietinės į laisvą valstybę. Kaip sovietiniais laikais pavyko įkurti režimo propagandos neskleidžiantį kolektyvą? Kaip žiūrovai reagavo į pirmą kartą ant scenos atliekamas sutartines ir advento dainas? Kaip dabar gerai žinomi instrumentų meistrai išmoko gaminti senąsias kankles, kurios Lietuvoje jau buvo beveik užmirštos? Iš kokių detalių rekonstruotas archeologinis kostiumas? Kaip jautėsi ansambliečiai, sovietmečiu pirmą kartą išvykę į užsienį, ir ką atrado dabartinis „Ratilio“ jaunimas Kazachstane, lankydamas tremtinių kapus? Šios knygos skaitytojai sužinos šiuos ir dar daug dalykų“, – teigia knygos sudarytojai.

Read more: Nuostabus laikas. Penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies. More information