IMGP2526 1024x680Gruodžio 5 dieną, švęsdamas savo 75-erių metų sukaktį, ansamblis pasiners į restrospektyvinį paveikslą, kuriame plaukdamas prisiminimų jūra supažindins koncerto svečius su ansamblio, Universiteto ir Vilniaus miesto istorija.

„Oi, ant kalno, ant aukštojo“ – tai pagrindinis ansamblio jubiliejinis koncertas, skirtas atskleisti ansamblio gyvybingumą ir profesionalumą, per iškiliausių ansamblio vadovų kūrinius, kurie šiuolaikinės muzikinės kalbos priemonėmis perteikia senosios lietuvių liaudies muzikos dvasią, neatitrūkdami nuo liaudies kūrybos ištakų.

Ansamblio choras, orkestras ir šokėjai pristatys dviejų dalių koncertinę programą, išryškinančią kolektyvo neišsenkančią jėgą ir plačias galimybes. Vakaro programoje skambės iškiliausių kolektyvo vadovų – Antano Balčiūno, Vido Aleksandravičiaus, Eugenijaus Čiplio bei kitų kompozitorių – Jono Švedo, Eduardo Pilypaičio, Jurgio Gaižausko, Felikso Bajoro kūriniai. Šokėjai žiūrovus džiugins Juozo Lingio, Tamaros Kalibataitės, Vidmanto Mačiulskio, Vytauto Buterlevičiaus, Elenos Morkūnienės šokiais, kuriems koncerto metu naudos net dvylika skirtingų kostiumų.

„Šis koncertas – tai įrodymas, jog ne pirmą dešimtmetį skaičiuojantis ansamblis visada išliks jaunas. Ansamblio veikla – tai tarsi amžina polifonija, kuriai lemta tęstis amžinai, nes jos variklis – šimtų studentų sudėtos širdys į ansamblį“, – sako kolektyvo vadovas E. Čiplys.

Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis – seniausias dainų ir šokių kolektyvas Lietuvoje. Šiuo metu čia šoka, dainuoja ir groja apie 100 Vilniaus universiteto studentų. Jiems ansamblis – didžiulė vertybė, kurią studentai saugo ir puoselėja, tai erdvė, kurioje jie nori ir gali prasmingai leisti studentišką laisvalaikį.

Per 75 metus ansamblis yra pelnęs daugybę apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. 2015 m. lapkričio 20 d. Vilniuje vykusiame respublikiniame VIII studentų liaudiškos muzikos festivalyje-konkurse „Linksminkimos 2015“ kolektyvas tapo pirmosios vietos nugalėtojais 2013 m. kolektyvas laimėjo pirmą vietą tarptautiniame konkurse „Palenkės kultūrų oktava“ Balstogėje (Lenkija). 2010 metais ansambliui įteiktas prestižinis Lietuvos liaudies kultūros centro apdovanojimas „Aukso paukštė“, tais pačiais metais kolektyvas tapo Vilniuje surengto liaudiškų šokių konkurso „Kadagys“ laureatu.

Pagrindinis jubiliejinis Vilniaus universiteto Dainųir šokiųansamblio koncertas –gruodžio 5 d. koncertųsalėje „Compensa“, Kernavės g. 84, Vilnius. Pradžia 17 valandą.

Bilietai parduodami BILIETAI LT

Moksleiviams, studentams, senjorams ir VU darbuotojams – 30 % nuolaida.

Jei pageidautumėte daugiau informacijos, prašome kreiptis:
Eugenijus Čiplys, Vilniaus universiteto dainųir šokių ansamblio meno vadovas
Tel. 8 698 45352, el. paštas